Jsem kytarista, skladatel, textař, zvukař,  audio mixer, producent hudby a taky příležitostný grafik a ilustrátor na volné noze.

BIO: 

Narodil jsem se v Praze a s kreslením po tapetách jsem začal již v útlém věku. V osmi letech  jsem se  začal učit první akordy na kytaru a v devíti jsem si zamiloval bicí nástroje. Začal jsem chodit do ZUŠ a v páté třídě ZŠ jsem měl své první veřejné vystoupení (bicí sólo na školní besídce).

V sedmnácti letech jsem si koupil první elektrickou kytaru a od té doby šlo všechno stranou. Začal jsem rovněž pomalu psát své vlastní písně, inspirován především Tomem Waitsem a Rory Gallagherem.

Mezitím jsem vystudoval SOU Podkovářská – obor Starožitník a navštěvoval několik uměleckých kurzů (Martin Stanovský) a také soukromých učitelů kytary (Václav Veselý, Míla Benýšek) a zpěvu (MgA. Petra Beoková). Navštěvoval jsem rovněž ZUŠ Lounských a ZUŠ Šimáčkova v Praze (bicí nástroje a hudební nauka).

Po střední škole jsem pracoval dva roky v pojišťovně a následně tři roky na hradě Zvíkov.

Na jaře roku 2012 zakládám svou vlastní kapelu s názvem Vít Fučík & Neznámý interpret, která následně změní svůj název na Mimo děj.

V roce 2013 mi byla diagnostikována Roztroušená skleróza a od té doby úspěšně postupuji léčbu a na mé kytarové dovednosti to nemá vliv.

Na začátku roku 2014 si kupuji první zvukovou kartu a od té doby se zamilovávám do nahrávání a produkce hudby.  

Nyní působím jako freelancer a bydlím na jihočeském venkově.

Za svou kariéru jsem hráčsky působil v těchto kapelách/projektech:

Rychlá Rota, Patina Rock, Brothers & Won, Arogance Rock, Doggybag, Krivohlavy, Gibon band a Bohdan Sláma band.

Pomáhal jsem vytvářet hudbu těmto lidem:

Soňa Schorníková (zpěvačka), Rusty Strings (kapela, JČ), Stíny (kapela, Plz), Vojta Vrba a ??? (kapela), Lucia Tyčiáková (zpěvačka), Mari Křížová (zpěvačka, textařka), Klára Pavlíková (zpěvačka), Bohdan Sláma (režisér), Aleš Sladký (kytarista, zpěvák, textař) a další.

 

I was born in Prague in 1990.
I lived there until I was 22.
I always love music and painting. I started drumming in age of 9 and my first own electric guitar I bought in 17. 
Graduated as an antique dealer (School of Artcrafts), worked in an insurance company for two years, and lived on the medieval castle Zvíkov for three years. Now I´m independence artist.

I love  playing music instruments (mostly guitar and drums), making music (composing, recording, mixing and so on), writing lyrics, graphic design, illustrations and videos.

 

#kytarista #skladatel #textař #zvukař #producent #ilustrátor #kreslíř #grafik #animátor # jižní čechy #písek #tvorba hudby #nahrávání #ilustrace #grafické práce #učitel na kytaru