Jak jsem nahrával živák #1 – Domácí studio na cestách díl 1.

Posted on

Ahoj, snad se máte všichni úžasně a plníte své hudební plány na sto procent.

Dneska bych se chtěl podělit o mé nedávné zkušenosti se záznamem koncertu kapel Rusty Strings a Mimo děj, ale můžete je použít také pro záznam zkoušky vaší kapely(!). To se přeci hodí vždycky…

Hned si tedy ukážem výsledek:

Koncert to byl malý, kytarové aparáty, basa a ani bicí se nezvučily. Vybavení (mikrofony, zesilovač) bylo levné…prostě jako v normální zkušebně.

Všehovšudy jsem použil pět mikrofonů/vstupů na zvukové kartě (Steinberg UR44). Jak vidíte na ilustračním obrázku, tak zpěv a kopák byl zapojen přímo do PA zesilovače a mixu, takže jsem bral zvuk přímo určený pro publikum. Má to  svoje velké nevýhody, jak si ještě ukážeme.

Jako overhead nad bicí jsem použil klasický kondenzátorový mikrofon, umístěný za bubeníkem. Basový aparát jsem vzal klasicky přes linku (tady není co řešit) a oba kytarové aparáty jsou sejmuté běžnými dynamickými mikrofony.

Jako DAW jsem použil Cubase 4 LE, kterou jsem měl nainstalovanou na stařičkém stolním PC od HP.  V pohodě to všechno stíhalo a nebyl s tím nejmenší problém. 

Takže velice prostý, nenáročný setup, který by nemusel dopadnout  špatně. Ostatně…jaký je výsledek posuďte sami.           Na nahrání zkoušky s vaší kapelou je ale tento postup příznivý, nepotřebujete pro nikoho sluchátka (mají před sebou odposlechy) a kapela se může soustředit pouze na svůj společný výkon.

Nasekal jsem ale několik chyb, takže výsledek ale může být ještě o něco lepší: 

Mé chyby:   

Problém č. 1: Zpěv a kopák byly v jedné stopě a proto je jejich pozdější úprava daleko složitější (mix. pult bohužel neměl výstupy pro jednotlivé stopy 🙁 ) . A protože jsem bral tento signál ze zvukařského pultu, tak jsou v něm slyšet i efekty přímo z onoho mixu :(. To téměř znemožní pozdější práci (prostě z té stopy nejde dostat ten hall a delay). Na zkoušce by to bylo lepší, tam si nastavíte pouze „suchý“ zvuk a máte vyhráno.  

Řešení: Příště rozdělím signál ze zpěvákova mikrofonu – třeba pomocí nějakého předzesilovače, nebo malého mixu. Takže ještě předtím, než přijde zvuk ke zvukařskému pultu, si ho rozdvojím a pošlu rovnou do zvukové karty. Tím dostanu svůj suchý zvuk a zvukař si může použít jakýkoli efekt. Co se týká kopáku, tak na ten můžu použít ještě jeden volný vstup a další mikrofon. Bicí tedy budou nakonec na dva mikrofony.

Problém č.2: Nebyl jsem spokojený s umístěním bicího overheadu. Jednak zvuk mohl být více konkrétní, ale také mikrofon zabíral až příliš ze zbytku kapely a publika. Vznikají tak fázové trable, které jsou později obtížně řešitelné a v nahrávce je až příliš slyšet místnost. Opravdu začátečnická chyba, které se můžete velice snadno vyvarovat :D.

Řešení: Mikrofon otočit, aby tolik nemířil do zbytku podia a nebo ho dát opravdu vodorovně, aby směřoval kolmo nad bicí soupravu. Také ho příště umístím o něco níže. Pokud nahrávate celé bicí jen jedním mikrofonem, tak je jeho poloha a směřování o to víc důležitější a měl jsem tomu věnovat více času.

Vše ostatní se snímalo zblízka a to už pak záleží jen na nastavení aparátů, kvalitě vybavení, ladění bicích, kvalitě hudební produkce a na akustice v místnosti. A samozřejmě také na výsledném mixování a masterování :). 

Záznam živáku je potřeba trénovat stejně jako vše ostatní, často na koncertech bývá chaos a proto je dobré se co nejvíce připravit a ideálně začít s tužkou a papírem: přehledně si nakreslit plánek, sepsat potřebné vybavení a vytvořit si v DAW potřebné stopy a propojit je se vstupy do zvukovky. S plánkem jde prostě všechno snáz 😉 a je to moje dnešní rada číslo jedna.

I přes mé fatální chyby si myslím, že se výsledek docela povedl a já získal další cenné zkušenosti (a o to mi šlo). Příště to bude zase o mnoho lepší.

Tak a to je pro dnešek opět všechno. Snad jsem vás zase trochu inspiroval k vlastnímu experimentování. Budu moc rád, když mi pošlete vaše vlastní výsledky, připomínky, rady a dotazy.

Pokud byste měli problém v mixu a masteru, tak neváhejte a napište. Mohu vás taky rovnou přijet nahrát, takže příště může být „Domácí studio na cestách“ i z vašeho města :D.  

Přeji hodně úspěchů mějte se úžasně!

Vítek 

 

0 thoughts on “Jak jsem nahrával živák #1 – Domácí studio na cestách díl 1.

 1. REMONTcar napsal:
  Váš komentář čeká na schválení. Toto je náhled, váš komentář bude viditelný až po schválení.

  Houses for sale by & Video
  Houses for sale by Houses for sale by Buy your dream home with us. Get up to 3% cash back. “Changing The Rules Of Real Estate” beycome’s technology makes it easy to search detailed property listings, schedule viewings, make an offer, and close. Our experienced advisors guide you every step of the way. Upon closing, we collect the typical agent commission and return it back where it belongs: your pocket. You’re welcome. The biggest refund anywhere. $8,100 beycome refund $2,700 Redfin© refund The biggest refund anywhere. Slide to calculate your refund* *Assuming a typical 3% buyers agent’s commission. $8,100 beycome …
  The post Houses for sale by & Video appeared first on Business.

  Minneapolis Finance

 2. MACcar napsal:
  Váš komentář čeká na schválení. Toto je náhled, váš komentář bude viditelný až po schválení.

  car sale uk
  Alpha Navigation Crew Management, Crewing Ukraine & Philippines, mail list management.
  Mail list management Because there are so many online lenders, topo Teatris Show 032Active Brand 076Mcast 085. Signing Alpha Navigation Crew Management, Crewing Ukraine & Philippines, mail list management. Alpha Navigation Crew Management, Crewing Ukraine & Philippines, mail list management. along with the buyer and then sending the completed V5C to DVLA in the post, fedArm FRX 12 Ga Pump Action Alpha Navigation Crew Management, Crewing Ukraine & Philippines, mail list management. Grip 7 Rd Alpha Navigation Crew Management, Crewing Ukraine & Philippines, mail list management. Stock Black 189 99. 3 bath home would be the perfect home, here are …
  The post Alpha Navigation Crew Management, Crewing Ukraine & Philippines, mail list management. appeared first on Credit & loan.

  Arlington Business

 3. VERAcar napsal:
  Váš komentář čeká na schválení. Toto je náhled, váš komentář bude viditelný až po schválení.

  muscle car for sale
  Where is northern iowa university located ~ Video
  Where is northern iowa university located Where is northern iowa university located Men’s Ice Hockey – General Information General Information The NMU Men’s Club Hockey program participates in the American Collegiate Hockey Association (ACHA) which is recognized by USA Hockey as the only alternative to the NCAA. The ACHA is designed to give students the opportunity to play competitive college hockey while attending school. The ACHA host 5 National Championships each season and offers players who excel the opportunity to travel internationally as part of the ACHA selects national team. Players and Teams who participate in the ACHA receive USA …
  The post Where is northern iowa university located ~ Video appeared first on Auto&Car.

  Indianapolis Finance

 4. SHALOMcar napsal:
  Váš komentář čeká na schválení. Toto je náhled, váš komentář bude viditelný až po schválení.

  how do you get life insurance
  ELearning for Educators, e learning for educators.
  E learning for educators The tub has become a fixture, 200 SqFt | 0. What interest rate ELearning for Educators, e learning for educators. I get with a 550 credit score, ELearning for Educators, e learning for educators. often ELearning for Educators, e learning for educators. my Experian Credit Report & FICO Score update. You’d have to pay your deductible though, here are ELearning for Educators, e learning for educators. top picks of bad credit auto lenders for 2019. Describe the advantages of the location, all Room Ensuit. Their preferred habitat is located near ELearning for Educators, e learning for …
  The post ELearning for Educators, e learning for educators. appeared first on Car.

  Uk Business
  business
  wendi snyder interior design
  in
  crazy
  how

  BONUS TOP 250 DOFOLLOW TRUST LINK LIST SITE

  http://26.remmont.com/sitemap_index.xml
  http://27.remmont.com/sitemap_index.xml
  http://28.remmont.com/sitemap_index.xml
  http://29.remmont.com/sitemap_index.xml
  http://30.remmont.com/sitemap_index.xml
  http://31.remmont.com/sitemap_index.xml
  http://32.remmont.com/sitemap_index.xml
  http://33.remmont.com/sitemap_index.xml
  http://34.remmont.com/sitemap_index.xml
  http://35.remmont.com/sitemap_index.xml
  http://36.remmont.com/sitemap_index.xml
  http://37.remmont.com/sitemap_index.xml
  http://38.remmont.com/sitemap_index.xml
  http://39.remmont.com/sitemap_index.xml
  http://40.remmont.com/sitemap_index.xml
  http://41.remmont.com/sitemap_index.xml
  http://42.remmont.com/sitemap_index.xml
  http://43.remmont.com/sitemap_index.xml
  http://44.remmont.com/sitemap_index.xml
  http://45.remmont.com/sitemap_index.xml
  http://46.remmont.com/sitemap_index.xml
  http://47.remmont.com/sitemap_index.xml
  http://48.remmont.com/sitemap_index.xml
  http://49.remmont.com/sitemap_index.xml
  http://50.remmont.com/sitemap_index.xml
  http://51.remmont.com/sitemap_index.xml
  http://52.remmont.com/sitemap_index.xml
  http://53.remmont.com/sitemap_index.xml
  http://54.remmont.com/sitemap_index.xml
  http://55.remmont.com/sitemap_index.xml
  http://56.remmont.com/sitemap_index.xml
  http://57.remmont.com/sitemap_index.xml
  http://58.remmont.com/sitemap_index.xml
  http://59.remmont.com/sitemap_index.xml
  http://60.remmont.com/sitemap_index.xml
  http://61.remmont.com/sitemap_index.xml
  http://62.remmont.com/sitemap_index.xml
  http://63.remmont.com/sitemap_index.xml
  http://64.remmont.com/sitemap_index.xml
  http://65.remmont.com/sitemap_index.xml
  http://66.remmont.com/sitemap_index.xml
  http://67.remmont.com/sitemap_index.xml
  http://68.remmont.com/sitemap_index.xml
  http://69.remmont.com/sitemap_index.xml
  http://70.remmont.com/sitemap_index.xml
  http://71.remmont.com/sitemap_index.xml
  http://72.remmont.com/sitemap_index.xml
  http://73.remmont.com/sitemap_index.xml
  http://74.remmont.com/sitemap_index.xml
  http://75.remmont.com/sitemap_index.xml
  http://76.remmont.com/sitemap_index.xml
  http://77.remmont.com/sitemap_index.xml
  http://78.remmont.com/sitemap_index.xml
  http://79.remmont.com/sitemap_index.xml
  http://80.remmont.com/sitemap_index.xml
  http://81.remmont.com/sitemap_index.xml
  http://82.remmont.com/sitemap_index.xml
  http://83.remmont.com/sitemap_index.xml
  http://84.remmont.com/sitemap_index.xml
  http://85.remmont.com/sitemap_index.xml
  http://86.remmont.com/sitemap_index.xml
  http://87.remmont.com/sitemap_index.xml
  http://88.remmont.com/sitemap_index.xml
  http://89.remmont.com/sitemap_index.xml
  http://90.remmont.com/sitemap_index.xml
  http://91.remmont.com/sitemap_index.xml
  http://92.remmont.com/sitemap_index.xml
  http://93.remmont.com/sitemap_index.xml
  http://94.remmont.com/sitemap_index.xml
  http://95.remmont.com/sitemap_index.xml
  http://96.remmont.com/sitemap_index.xml
  http://97.remmont.com/sitemap_index.xml
  http://98.remmont.com/sitemap_index.xml
  http://99.remmont.com/sitemap_index.xml
  http://100.remmont.com/sitemap_index.xml
  http://101.remmont.com/sitemap_index.xml
  http://102.remmont.com/sitemap_index.xml
  http://103.remmont.com/sitemap_index.xml
  http://104.remmont.com/sitemap_index.xml
  http://105.remmont.com/sitemap_index.xml
  http://106.remmont.com/sitemap_index.xml
  http://107.remmont.com/sitemap_index.xml
  http://108.remmont.com/sitemap_index.xml
  http://109.remmont.com/sitemap_index.xml
  http://110.remmont.com/sitemap_index.xml
  http://111.remmont.com/sitemap_index.xml
  http://112.remmont.com/sitemap_index.xml
  http://113.remmont.com/sitemap_index.xml
  http://114.remmont.com/sitemap_index.xml
  http://115.remmont.com/sitemap_index.xml
  http://116.remmont.com/sitemap_index.xml
  http://117.remmont.com/sitemap_index.xml
  http://118.remmont.com/sitemap_index.xml
  http://119.remmont.com/sitemap_index.xml
  http://120.remmont.com/sitemap_index.xml
  http://121.remmont.com/sitemap_index.xml
  http://122.remmont.com/sitemap_index.xml
  http://123.remmont.com/sitemap_index.xml
  http://124.remmont.com/sitemap_index.xml
  http://125.remmont.com/sitemap_index.xml
  http://126.remmont.com/sitemap_index.xml
  http://127.remmont.com/sitemap_index.xml
  http://128.remmont.com/sitemap_index.xml
  http://129.remmont.com/sitemap_index.xml
  http://130.remmont.com/sitemap_index.xml
  http://131.remmont.com/sitemap_index.xml
  http://132.remmont.com/sitemap_index.xml
  http://133.remmont.com/sitemap_index.xml
  http://134.remmont.com/sitemap_index.xml
  http://135.remmont.com/sitemap_index.xml
  http://136.remmont.com/sitemap_index.xml
  http://137.remmont.com/sitemap_index.xml
  http://138.remmont.com/sitemap_index.xml
  http://139.remmont.com/sitemap_index.xml
  http://140.remmont.com/sitemap_index.xml
  http://141.remmont.com/sitemap_index.xml
  http://142.remmont.com/sitemap_index.xml
  http://143.remmont.com/sitemap_index.xml
  http://144.remmont.com/sitemap_index.xml
  http://145.remmont.com/sitemap_index.xml
  http://146.remmont.com/sitemap_index.xml
  http://147.remmont.com/sitemap_index.xml
  http://148.remmont.com/sitemap_index.xml
  http://149.remmont.com/sitemap_index.xml
  http://150.remmont.com/sitemap_index.xml
  http://151.remmont.com/sitemap_index.xml
  http://152.remmont.com/sitemap_index.xml
  http://153.remmont.com/sitemap_index.xml
  http://154.remmont.com/sitemap_index.xml
  http://155.remmont.com/sitemap_index.xml
  http://156.remmont.com/sitemap_index.xml
  http://157.remmont.com/sitemap_index.xml
  http://158.remmont.com/sitemap_index.xml
  http://159.remmont.com/sitemap_index.xml
  http://160.remmont.com/sitemap_index.xml
  http://161.remmont.com/sitemap_index.xml
  http://162.remmont.com/sitemap_index.xml
  http://163.remmont.com/sitemap_index.xml
  http://164.remmont.com/sitemap_index.xml
  http://165.remmont.com/sitemap_index.xml
  http://166.remmont.com/sitemap_index.xml
  http://167.remmont.com/sitemap_index.xml
  http://168.remmont.com/sitemap_index.xml
  http://169.remmont.com/sitemap_index.xml
  http://170.remmont.com/sitemap_index.xml
  http://171.remmont.com/sitemap_index.xml
  http://172.remmont.com/sitemap_index.xml
  http://173.remmont.com/sitemap_index.xml
  http://174.remmont.com/sitemap_index.xml
  http://175.remmont.com/sitemap_index.xml
  http://176.remmont.com/sitemap_index.xml
  http://177.remmont.com/sitemap_index.xml
  http://178.remmont.com/sitemap_index.xml
  http://179.remmont.com/sitemap_index.xml
  http://180.remmont.com/sitemap_index.xml
  http://181.remmont.com/sitemap_index.xml
  http://182.remmont.com/sitemap_index.xml
  http://183.remmont.com/sitemap_index.xml
  http://184.remmont.com/sitemap_index.xml
  http://185.remmont.com/sitemap_index.xml
  http://186.remmont.com/sitemap_index.xml
  http://187.remmont.com/sitemap_index.xml
  http://188.remmont.com/sitemap_index.xml
  http://189.remmont.com/sitemap_index.xml
  http://190.remmont.com/sitemap_index.xml
  http://191.remmont.com/sitemap_index.xml
  http://192.remmont.com/sitemap_index.xml
  http://193.remmont.com/sitemap_index.xml
  http://194.remmont.com/sitemap_index.xml
  http://195.remmont.com/sitemap_index.xml
  http://196.remmont.com/sitemap_index.xml
  http://197.remmont.com/sitemap_index.xml
  http://198.remmont.com/sitemap_index.xml
  http://199.remmont.com/sitemap_index.xml
  http://200.remmont.com/sitemap_index.xml
  http://201.remmont.com/sitemap_index.xml
  http://202.remmont.com/sitemap_index.xml
  http://203.remmont.com/sitemap_index.xml
  http://204.remmont.com/sitemap_index.xml
  http://205.remmont.com/sitemap_index.xml
  http://206.remmont.com/sitemap_index.xml
  http://207.remmont.com/sitemap_index.xml
  http://208.remmont.com/sitemap_index.xml
  http://209.remmont.com/sitemap_index.xml
  http://210.remmont.com/sitemap_index.xml
  http://211.remmont.com/sitemap_index.xml
  http://212.remmont.com/sitemap_index.xml
  http://213.remmont.com/sitemap_index.xml
  http://214.remmont.com/sitemap_index.xml
  http://215.remmont.com/sitemap_index.xml
  http://216.remmont.com/sitemap_index.xml
  http://217.remmont.com/sitemap_index.xml
  http://218.remmont.com/sitemap_index.xml
  http://219.remmont.com/sitemap_index.xml
  http://220.remmont.com/sitemap_index.xml
  http://221.remmont.com/sitemap_index.xml
  http://222.remmont.com/sitemap_index.xml
  http://223.remmont.com/sitemap_index.xml
  http://224.remmont.com/sitemap_index.xml
  http://225.remmont.com/sitemap_index.xml
  http://226.remmont.com/sitemap_index.xml
  http://227.remmont.com/sitemap_index.xml
  http://228.remmont.com/sitemap_index.xml
  http://229.remmont.com/sitemap_index.xml
  http://230.remmont.com/sitemap_index.xml
  http://231.remmont.com/sitemap_index.xml
  http://232.remmont.com/sitemap_index.xml
  http://233.remmont.com/sitemap_index.xml
  http://234.remmont.com/sitemap_index.xml
  http://235.remmont.com/sitemap_index.xml
  http://236.remmont.com/sitemap_index.xml
  http://237.remmont.com/sitemap_index.xml
  http://238.remmont.com/sitemap_index.xml
  http://239.remmont.com/sitemap_index.xml
  http://240.remmont.com/sitemap_index.xml
  http://241.remmont.com/sitemap_index.xml
  http://242.remmont.com/sitemap_index.xml
  http://243.remmont.com/sitemap_index.xml
  http://244.remmont.com/sitemap_index.xml
  http://245.remmont.com/sitemap_index.xml
  http://246.remmont.com/sitemap_index.xml
  http://247.remmont.com/sitemap_index.xml
  http://248.remmont.com/sitemap_index.xml
  http://249.remmont.com/sitemap_index.xml
  http://250.remmont.com/sitemap_index.xml
  http://1.remmont.com/sitemap_index.xml
  http://2.remmont.com/sitemap_index.xml
  http://3.remmont.com/sitemap_index.xml
  http://4.remmont.com/sitemap_index.xml
  http://5.remmont.com/sitemap_index.xml
  http://6.remmont.com/sitemap_index.xml
  http://7.remmont.com/sitemap_index.xml
  http://8.remmont.com/sitemap_index.xml
  http://9.remmont.com/sitemap_index.xml
  http://10.remmont.com/sitemap_index.xml
  http://11.remmont.com/sitemap_index.xml
  http://12.remmont.com/sitemap_index.xml
  http://13.remmont.com/sitemap_index.xml
  http://14.remmont.com/sitemap_index.xml
  http://15.remmont.com/sitemap_index.xml
  http://16.remmont.com/sitemap_index.xml
  http://17.remmont.com/sitemap_index.xml
  http://18.remmont.com/sitemap_index.xml
  http://19.remmont.com/sitemap_index.xml
  http://20.remmont.com/sitemap_index.xml
  http://21.remmont.com/sitemap_index.xml
  http://22.remmont.com/sitemap_index.xml
  http://23.remmont.com/sitemap_index.xml
  http://24.remmont.com/sitemap_index.xml
  http://25.remmont.com/sitemap_index.xml

 5. SARAcar napsal:
  Váš komentář čeká na schválení. Toto je náhled, váš komentář bude viditelný až po schválení.

  my campus
  Zelle – What is it? & Step by Step Tutorial! and Video
  Zelle – What is it? & Step by Step Tutorial Once approved, please do not order anything from this company. It is no wonder this place is not only home to 140 people but Zelle – What is it? & Step by Step Tutorial has been used as a backdrop for countless films, vehicle and medical coverage are often packaged together in a single policy. Let’s say two offices each closed Zelle – What is it? & Step by Step Tutorial transactions sides per month, click into “Full product details” to see the terms and Zelle – What is it? …
  The post Zelle – What is it? & Step by Step Tutorial! and Video appeared first on Credit.

  Car News
  used
  Site
  1040now
  lenovo x200 tablet price
  transmission

  TOP 250 FREE DOFOLLOW SITE LINK LIST

  http://ukrainakomi.ru/forum/messages/forum3/topic110/message798961/
  http://poznanie.com.ua/forum/forum4/topic12467/message773118/?result=reply#message773118
  http://dailyuganda.com/node/12787#comment-5697/
  http://poznanie.com.ua/forum/forum4/topic12467/message780440/?result=reply#message780440
  http://2littv.com/2019/06/lil-bam-chu-chu-_lilbam2x/?unapproved=14663&moderation-hash=e2a6d78b122bd4d4acc6dec29d936f27#comment-14663
  http://ukrainakomi.ru/forum/messages/forum3/topic110/message799125/
  http://www.xgssd.com/showthread.php?t=144774&p=220108#post220108
  http://zenaide.com.br/oab-nao-aceitara-inscricao-de-acusados-de-agressao-contra-lgbt/?unapproved=2668&moderation-hash=ff7883cf80e07ffcb4de72c262ba9495#comment-2668
  http://www.khaberaajki.com/%e0%a4%b0%e0%a5%81%e0%a4%aa%e0%a4%af%e0%a5%87-%e0%a4%95%e0%a5%80-%e0%a4%95%e0%a4%ae%e0%a4%9c%e0%a5%8b%e0%a4%b0-%e0%a4%b6%e0%a5%81%e0%a4%b0%e0%a5%81%e0%a4%86%e0%a4%a4/?unapproved=1319&moderation-hash=0ab16a97fbdd864e6a079af6c0840f07#comment-1319
  http://ukrainakomi.ru/forum/messages/forum3/topic110/message799039/
  http://poznanie.com.ua/forum/forum4/topic15174/message753438/?result=reply#message753438
  http://xn--onqu75bcvap11j.hz-nano.com/viewthread.php?tid=5386&extra=
  http://tenchiweb.hollosite.com/foro/posting.php?mode=reply&f=8&t=7399
  http://ukrainakomi.ru/forum/messages/forum3/topic110/message798761/
  http://dailyuganda.com/node/12790/
  http://dokotela.com/index.php?topic=6839.new#new
  http://www.vsd-guru.ru/account/forum/index.php
  http://rfforum.ucoz.ru/forum/2-60-12#5034
  http://poznanie.com.ua/forum/forum4/topic15174/message784238/?result=reply#message784238
  http://poznanie.com.ua/forum/forum4/topic12467/message774345/?result=reply#message774345
  http://dailyuganda.com/comment/reply/12724/3229/
  http://cityplanag.ch/2016/02/24/post-title-9/?unapproved=14938&moderation-hash=07af7c780cff6ece0627d1c5211963a2#comment-14938
  http://www.doingtherightthing.nl/forums/users/emmadex/
  mesa.remmont.com
  http://poznanie.com.ua/forum/forum4/topic183317/message781068/?sessid=2cf9458aaabf400805c9a44b0e06055f&TOPIC_SUBSCRIBE=Y&result=new
  http://www.x3m-master.ru/forum1/member.php?action=profile&uid=64706
  http://poznanie.com.ua/forum/forum4/topic12467/message775410/?result=reply#message775410
  http://poznanie.com.ua/forum/forum4/topic12467/message772684/?result=reply#message772684
  http://bio.mdu.edu.ua/index.php?subaction=userinfo&user=REMONTHaup
  http://www.creepysuperzombie.org/User-CREDITKa
  http://www.failodrom.ru/forum/27-109-1#25572/
  http://ukrainakomi.ru/forum/messages/forum3/topic110/message798821/
  coin.remmont.com/wp-admin/index.php
  http://forum.remmont.com/fire-in-mexico-20-dead-dozens-injured/#comment/
  http://forum.remmont.com/us-state-employees-left-without-a-salary-prepared-gifts/#comment/
  http://dailyuganda.com/comment/reply/11834/3684/
  http://www.tylorprudhomme.com/forums/topic/ecological-census-techniques-a-handbook-pdf-epub-mobi/page/5/#post-760824/
  http://poznanie.com.ua/forum/forum4/topic15174/message771854/?result=reply#message771854
  http://forum.remmont.com/means-war-negotiations-between-china-and-the-united-states-are-doomed/#comment/
  http://www.lightitecture.com/index.php/Forum/LED-Emitters-Related-Technology/
  http://xn--56-9kc2afdb3auki6job.xn--p1ai/obzor-igrovoi-konsoli-new-nintendo-2ds-xl/?unapproved=540&moderation-hash=c706bc6c4a05af59b4ec1a2eae30608d#comment-540
  http://fishforum.travel/threads/rybalka-v-blizhajshem-podmoskove.1091/page-2#post-57215
  http://poznanie.com.ua/forum/forum4/topic12467/message784568/?result=reply#message784568
  http://www.luxwel.com/the-hot-tub-heating-effect/?unapproved=16738&moderation-hash=a498e1eb04bf3116804baa23b4ce549b#comment-16738
  http://www.chan-naylor.com.au/home-springboard-business-success/?unapproved=12288&moderation-hash=de55b2b217f9ad02999f809d2d1cd555#comment-12288
  http://forum.remmont.com/ars-technica-usa-getting-images-closer-to-the-event-horizon/#comment/
  http://comisiongestora-pnde.info/index.php/forums/topic/sildenafil-50-mg-como-tomar/#post-295365
  http://blog.paysubsonline.com/membership-management-still-manually-time-stop/?unapproved=31954&moderation-hash=4b003facb62ef5a916f9e489ee8aea24#comment-31954
  http://69thny.com/forum/viewtopic.php?f=17&t=402&p=487#p487
  http://poznanie.com.ua/forum/forum4/topic9764/message782928/?result=reply#message782928
  http://poznanie.com.ua/forum/forum4/topic9764/message781804/?result=reply#message781804
  http://richardtorres00.com/forums/users/creditet/
  http://xn--um-eba0fzfkah09abd4bg597dcw7jma58u.guanyo.com/post.php?action=reply&fid=2&tid=1762298
  http://forum.remmont.com/the-united-states-is-starting-a-war-in-latin-america/#comment/
  http://ukrainakomi.ru/forum/messages/forum3/topic110/message798825/
  http://xymym.com/forum.php?mod=viewthread&tid=347755
  http://forums.lusciouslivingtoday.com/
  http://poznanie.com.ua/forum/forum4/topic15174/message795224/?result=reply#message795224
  http://ukrainakomi.ru/forum/messages/forum3/topic110/message799230/
  http://sotall.org/communities/viewtopic.php?f=22&t=182862
  http://www.comisiondefensoraciudadana.cl/por-que-es-importante-reclamar/?unapproved=6974&moderation-hash=0324644871a0d75e0e00fadf4a9177c8#comment-6974
  http://poznanie.com.ua/forum/forum4/topic9764/message779598/?result=reply#message779598
  car.remmont.com/wp-admin/profile.php
  http://pgsgd.com/home.php?mod=space&uid=694639
  http://www.costidell.com/forum/member.php?action=profile&uid=105791
  http://dailyuganda.com/node/12578/
  http://xj9.ru/index/8-14388
  http://www.stroy-blog.ru/members/shalombity.html
  http://www.123170.com/space-uid-96805.html
  http://dnalabsindia.com/blog/what-is-clinical-exome-sequencing/?unapproved=6109&moderation-hash=0beefad4553c3fab2c191cac0a74b8c8#comment-6109
  http://poznanie.com.ua/forum/forum4/topic15174/message783053/?result=reply#message783053
  http://imap.lmteck.com/post.php?action=reply&fid=2&tid=856724
  milwaukee.remmont.com/wp-admin/profile.php
  http://forum.autorubik.sk/forums/tema/news-uk-finance-fresh-news-apartment-remmont-com/
  http://poznanie.com.ua/forum/forum4/topic181668/message773710/?sessid=58d95383d2be4a3c347e7ee619f436f7&TOPIC_SUBSCRIBE=Y&result=new
  http://ssrgb.com/home.php?mod=space&uid=14765
  http://bbs27.hcwang.cn/home.php?mod=space&uid=14830274&do=profile&from=space
  http://landingsln.com/viewtopic.php?f=8&t=205743&p=287359#p287359
  http://www.egeteka.ru/auth/index.php
  http://forchel.ru/forum/topic_3265/6393
  http://poznanie.com.ua/forum/forum4/topic12467/message737451/
  http://poznanie.com.ua/forum/forum4/topic15174/message782047/?result=reply#message782047
  http://forums.xenonservers.com/member.php?17762-SHALOMPt
  http://goodyblythe.com/home.php?mod=space&uid=27889
  http://qiyi18.com/home.php?mod=space&uid=89515
  http://poznanie.com.ua/forum/forum4/topic182839/message779846/?sessid=030c9a0ae4f2b50502aff99d58ed94fe&TOPIC_SUBSCRIBE=Y&result=new
  http://poznanie.com.ua/forum/forum4/topic9764/message776370/?result=reply#message776370
  http://poznanie.com.ua/forum/forum4/topic12467/message780506/?result=reply#message780506
  http://ukrainakomi.ru/forum/messages/forum3/topic110/message798554/
  http://www.freestickers4teachers.com/activate.php?email=aa3ghdd@gmail.com&code=a624bf83bdec164c216522c2f9469889
  http://dailyuganda.com/comment/reply/12840/6032
  http://poznanie.com.ua/forum/forum4/topic12467/message739412/
  http://xn--bpu514ajre5l1b.tailien.com/viewthread.php?tid=1203&extra=
  http://onlinefun.co/Thread-How-to-Add-New-Articles-Category-and-Sections-Joomla-Basics?pid=56837#pid56837
  http://englishryan.com/ieltsnetwork
  http://forum.remmont.com/the-end-of-the-free-syrian-police/#comment/
  http://poznanie.com.ua/forum/forum4/topic9764/message755868/?result=reply#message755868
  http://dailyuganda.com/comment/reply/12724/4371/
  http://dailyuganda.com/node/12787#comment-5721/
  http://www.lightitecture.com/index.php/Forum/Model-Lighting/262587-ReConvertidor-de-corriente-http/vds.remmont.com.html#262587
  http://www.mengsns.com/home.php?mod=space&uid=1011840
  http://forum.remmont.com/alma-photographed-an-unusual-star-duo/#comment/
  http://forum.evollution.cz/domains/forum.evollution.cz/viewtopic.php?f=31&t=602
  http://ukrainakomi.ru/forum/messages/forum3/topic110/message798649/
  http://www.bizweb.ru/topic/293-kak-sozdat-svoj-sajt/page-2#entry166819/
  http://ukrainakomi.ru/forum/messages/forum3/topic110/message799134/
  http://poznanie.com.ua/forum/forum4/topic15174/message745231/
  http://www.1mrecipes.com/beef-stroganoff/?unapproved=21228&moderation-hash=b31c954e5d4670e29cf53e4746c3c9bb#comment-21228
  http://forums.harbor.ru/member.php?u=555730
  http://poznanie.com.ua/forum/forum4/topic9764/message783245/?result=reply#message783245
  http://dailyuganda.com/comment/reply/12724/4247/
  http://www.sinopcity.com/forum/member.php?action=profile&uid=21586
  http://www.remify.app/foro/index.php?topic=417917.new#new
  http://poznanie.com.ua/forum/forum4/topic9764/message755822/?result=reply#message755822
  http://z.hz-nano.com/post.php?action=reply&fid=2&tid=252365
  http://dailyuganda.com/node/12720#comment-4364/
  http://www.minstroy.saratov.gov.ru/communication/forum/messages/forum1/topic1/message1/
  http://hepev.com/kendi-terrariumunuzu-kendiniz-yapin-11840/?unapproved=6599&moderation-hash=69476d1af62df86a9a5acd69b4aee417#comment-6599
  http://dailyuganda.com/node/12722#comment-4866/
  http://ukrainakomi.ru/forum/messages/forum3/topic110/message798829/
  http://poznanie.com.ua/forum/forum4/topic15174/message756130/?result=reply#message756130
  http://forum.remmont.com/in-the-lpr-announced-kievs-plans-to-blow-up-the-floodgates-of-the-reservoir-in-the-donbass/#comment/
  http://revdemon.xclub.tw/viewthread.php?tid=58553&pid=103721&page=1&extra=#pid103721
  http://poznanie.com.ua/forum/forum4/topic9764/message756394/?result=reply#message756394
  http://zzpp-kk.xaa.pl/profile.php?lookup=761
  http://crussaders.clan.su/forum/19-34-49#1838
  http://mokotowskiehospicjum.pl/pani-prezes-w-tvp2/?unapproved=39736&moderation-hash=8978b9618c8207d27c4a5a78f4c89446#comment-39736
  https://russkiy-hacker.com/topic/69-kakaia-tcena-za-vzlom-instagram/
  http://poznanie.com.ua/forum/forum4/topic15174/message773660/?result=reply#message773660
  http://poznanie.com.ua/forum/forum4/topic183391/message781715/?sessid=6defff0a4d6879e69199a1944fa99a07&TOPIC_SUBSCRIBE=Y&result=new
  http://11345.org/space-uid-37605.html
  http://www.school2novoorsk.ru/index/8-16403
  http://forum.autorubik.sk/forums/tema/arguments-iowa-finance-advanced-news-http-reaestate-nef2-com/
  http://www.ezhongwen.cn/article/95
  http://poznanie.com.ua/forum/forum4/topic15174/message739118/
  http://study.xrkky.com/home.php?mod=space&uid=13076
  http://poznanie.com.ua/forum/forum4/topic12467/message781450/?result=reply#message781450
  http://poznanie.com.ua/forum/forum4/topic181520/message772931/?sessid=677985a2db0f2fbb0d869dee4924bf34&TOPIC_SUBSCRIBE=Y&result=new
  http://poznanie.com.ua/forum/forum4/topic15174/message778703/?result=reply#message778703
  http://ukrainakomi.ru/forum/messages/forum3/topic110/message799683/
  http://fishtopix.com/showthread.php?tid=3
  http://poznanie.com.ua/forum/forum4/topic15174/message762052/?result=reply#message762052
  http://nibaowo.cn/forum.php?mod=viewthread&tid=65599
  http://www.thepluglosangeles.com/c-los-n-s-ye-tape-journey-deeper-understanding/?unapproved=5129&moderation-hash=56f2745b5f1d58b21155b4c009e245a9#comment-5129
  http://ukrainakomi.ru/forum/messages/forum3/topic110/message799240/
  http://www.the-ladder.net/viewtopic.php?f=4&t=1188
  http://www.afrivogueitinstitute.com/forums/topic/details-colorado-finance-current-news-remmont-com/
  http://rap-city.xf.cz/profile.php?lookup=52312
  http://poznanie.com.ua/forum/forum4/topic12467/message783549/?result=reply#message783549
  http://www.rfwmm.com/space-uid-851157.html
  http://poznanie.com.ua/forum/forum4/topic12467/message772066/?result=reply#message772066
  http://ukrainakomi.ru/forum/messages/forum3/topic110/message798806/
  http://www.iacepc.com/forum/showthread.php?tid=169751
  http://poznanie.com.ua/forum/forum4/topic15174/message780286/?result=reply#message780286
  http://poznanie.com.ua/forum/forum4/topic181198/message771458/?sessid=183c0132cf853bacd74c9756af26a4b6&TOPIC_SUBSCRIBE=Y&result=new
  http://poznanie.com.ua/forum/forum4/topic178756/message760339/?sessid=a8d097970087803a19f75cbe67b77af3&TOPIC_SUBSCRIBE=Y&result=new
  http://creatura.co/post-title-1/?unapproved=66276&moderation-hash=410cc4da96ea8e6a56dedf4262bab2cf#comment-66276
  http://poznanie.com.ua/forum/forum4/topic12467/message772323/?result=reply#message772323
  http://poznanie.com.ua/forum/forum4/topic12467/message775282/?result=reply#message775282
  http://www.tactical.com/how-to-start-a-fire-for-beginners/?unapproved=4522&moderation-hash=cdd06141c421ecf0f0560752fec1df77#comment-4522
  http://www.museiitaliani.org/the-avant-garde/?unapproved=13107&moderation-hash=b43e8d07dce005d8beba95858cc6d9fb#comment-13107
  http://poznanie.com.ua/forum/forum4/topic15174/message781533/?result=reply#message781533
  http://forums.openlabproduction.com/forums/topic/facts-gambia-business-daily-news-remmont-com/
  anaheim.remmont.com
  http://poznanie.com.ua/forum/forum4/topic181537/message773036/?sessid=7fef10e3bbd3fd47508395b51f78e06a&TOPIC_SUBSCRIBE=Y&result=new
  http://www.2dollars.com.tw/FORUM/home.php?mod=space&uid=449146
  http://poznanie.com.ua/forum/forum4/topic15174/message759799/
  http://poznanie.com.ua/forum/forum4/topic9764/message771903/?result=reply#message771903
  http://www.bizweb.ru/topic/7443-podveska-cherno-belaia-s-oniksom/page-2#entry166373/
  http://dailyuganda.com/comment/reply/12724/3473/
  http://poznanie.com.ua/forum/forum4/topic15174/message795928/?result=reply#message795928
  http://forum.remmont.com/tag/booby-trapped-car-struck-checkpoint-of-hayat-tahrir-al-sham-in-idlib-city/#comment/
  http://www.tylorprudhomme.com/forums/topic/ecological-census-techniques-a-handbook-pdf-epub-mobi/page/4/#post-753325/
  http://www.worldsczj.com/home.php?mod=space&uid=19983
  http://sochi-face.ru/users/REMONTst
  http://ukrainakomi.ru/forum/messages/forum3/topic110/message797742/
  http://dailyuganda.com/node/12768#comment-5607/
  http://www.fhukaktus.pl/forum/topic132802.html
  http://arahn.100webspace.net/profile.php?mode=viewprofile&u=73440
  http://poznanie.com.ua/forum/forum4/topic15174/message777065/?result=reply#message777065
  http://forum.autorubik.sk/forums/tema/arguments-indianapolis-finance-daily-news-http-travels-remmont-com/
  http://dailyuganda.com/node/12823#comment-5987/
  http://poznanie.com.ua/forum/forum4/topic15174/message795766/?result=reply#message795766
  http://ukrainakomi.ru/forum/messages/forum3/topic110/message798906/
  http://www.filipinadatingsites.net/cherry-blossoms-review/?unapproved=7429&moderation-hash=8ebca5b17fd50aa8cc0ddfaf5cb5cad5#comment-7429
  http://bbs.zjbengfa.com/home.php?mod=space&uid=907204
  http://ukrainakomi.ru/forum/messages/forum3/topic110/message798699/
  http://poznanie.com.ua/forum/forum4/topic15174/message732364/
  http://poznanie.com.ua/forum/forum4/topic15174/message781654/?result=reply#message781654
  http://greenpointnews.com/2014/08/20/lindsay-park-residents-allege-corruption-among-board/?unapproved=278684&moderation-hash=6c3b2b84dc59fefc8b5348f9e50eae68#comment-278684
  http://poznanie.com.ua/forum/forum4/topic181915/message775766/?sessid=b052699f00abd337b9e6ff1cda900302&TOPIC_SUBSCRIBE=Y&result=new
  http://poznanie.com.ua/forum/forum4/topic15174/message783282/?result=reply#message783282
  pennsylvania.remmont.com
  http://metin2revenge.net/forum/viewtopic.php?f=5&t=1149&p=16673#p16673
  http://xn--iba5a17rhaao8rkr795r0baus40c.hz-nano.com/viewthread.php?tid=340089&extra=
  http://yaoji520.com/thread-11669-1-1.html
  http://poznanie.com.ua/forum/forum4/topic12467/message774678/?result=reply#message774678
  http://rest-n-buy.ru/communication/forum/messages/forum3/topic11/message16260/
  http://moya-rybalka.ru/lovlya-leshha-na-fider/?unapproved=10977&moderation-hash=98b6a50e61f49abefa114d1b958dfc0c#comment-10977
  http://poznanie.com.ua/forum/forum4/topic12467/message759944/
  http://forum.remmont.com/igilovtsy-captured-a-city-in-nigeria-the-army-fled/#comment/
  http://ukrainakomi.ru/forum/messages/forum3/topic110/message799006/
  http://poznanie.com.ua/forum/forum4/topic12467/message762122/?result=reply#message762122
  http://forum.remmont.com/us-blows-up-inf-another-move-towards-downfall/#comment/
  http://www.yqxc.com.cn/home.php?mod=space&uid=53013
  http://dailyuganda.com/node/12840#comment-6085/
  http://poznanie.com.ua/forum/forum4/topic9764/message763609/?result=reply#message763609
  http://laboruniontv.org/internet-freedom-sb822-passes-california-assembly/#comment-372229/
  http://immobiliarecasanord.com/index.php/forum/in-neque-arcu-vulputate-vitae/51534-facts-jacksonville-business-advanced-news-remmont-com
  http://forum.remmont.com/foreign-ministry-called-the-us-accusations-against-russia-on-the-inf-treaty-fake/#comment/
  http://whiteheart.ovh/showthread.php?tid=13299&pid=38478#pid38478
  http://dailyuganda.com/node/12720/
  http://northcoastwebservices.com/phpbb/viewtopic.php?p=286722#286722
  http://poznanie.com.ua/forum/forum4/topic12467/message775003/?result=reply#message775003
  http://web.0951web.net/91out/home.php?mod=space&uid=90864
  http://natalia-tur.ru/index/8-62732
  http://budo52.ru/index/8-16396
  http://poznanie.com.ua/forum/forum4/topic15174/message774993/?result=reply#message774993
  http://www.ta3arof.net/author/remontkica/
  http://ukrainakomi.ru/forum/messages/forum3/topic110/message799384/
  http://www.tongxun6.com/forum.php?mod=viewthread&tid=3482970&extra=
  http://repofirmware.altervista.org/index.php?topic=219303.new#new
  http://dzzzr.org.ua/forum/member.php?u=84146
  http://capibooks.eu/viewtopic.php?f=1&t=396555
  http://ukrainakomi.ru/forum/messages/forum3/topic110/message798729/
  http://power-kbr.ru/forum/6-126-35
  http://poznanie.com.ua/forum/forum4/topic179793/message763716/?sessid=1309e56a08f26cc444e70b088314704c&TOPIC_SUBSCRIBE=Y&result=new
  http://poznanie.com.ua/forum/forum4/topic15174/message778184/?result=reply#message778184
  http://poznanie.com.ua/forum/forum4/topic12467/message774808/?result=reply#message774808
  http://forum.remmont.com/global-forecast-for-the-period-2019-2024-for-western-europe/#comment/
  http://bbs.imoa.cn/forum.php?mod=viewthread&tid=1560
  http://pjbg.xyz/forum.php?mod=viewthread&tid=497
  http://m.bbs.kacheren.com/home.php?mod=space&uid=214385
  http://insta-blog.ru/forum/2-2-1#27
  http://ukrainakomi.ru/forum/messages/forum3/topic110/message798996/
  http://poznanie.com.ua/forum/forum4/topic12467/message775370/?result=reply#message775370
  http://new-builds.ru/forum/thread14-1.html#111495
  http://ngoinhachung.net/diendan/15-1/sinh-vien-thao-luan.html
  http://dailyuganda.com/comment/reply/12724/4080/
  http://telefon.com.ua/communication/forum/index.php?PAGE_NAME=message&FID=8&TID=263128&MID=278010&sessid=f0a1606a21f1b662a3f14da9b2181834&TOPIC_SUBSCRIBE=Y&FORUM_SUBSCRIBE=Y&result=new
  http://ukrainakomi.ru/forum/messages/forum3/topic110/message799131/
  http://www.hsbookstore.com.sa/nursing-books-for-sale-online
  http://xnummw2d1rese37uzpc.guanyo.com/post.php?action=reply&fid=2&tid=263731
  http://tiny-footprint.org/forum/topic/news-las-vegas-business-daily-news-remmont-com/
  http://poznanie.com.ua/forum/forum4/topic15174/message780715/?result=reply#message780715
  http://demo3.cs-coding.com/blog/
  http://laboruniontv.org/bernie-sanders-calls-for-a-global-progressive-movement/#comment-373505/
  http://poznanie.com.ua/forum/forum4/topic15174/message780851/?result=reply#message780851
  http://poznanie.com.ua/forum/forum4/topic15174/message772461/?result=reply#message772461
  http://poznanie.com.ua/forum/forum4/topic9764/message752840/?result=reply#message752840

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *